Vypočtěte si svůj BMI index

Dokonalost je zákeřná. Po módních molech se pohybují ženy s tak dokonalou postavou, že pro normální ženu, je zkrátka nemožné takového výsledku dosáhnout. Jedná se o jakýsi ideál krásy, který si naše společnost určila. Ženy jsou v mnoha případech tak hubené, že to není nejen hezké, ale dokonce ani zdravé.

Mnoho modelek tak trpí poruchami příjmu potravy. Po jejich vzoru je pak následuje i řada mladých a dospívajících žen, které se snaží napodobit jejich postavu. Nicméně mnoho dívek si neuvědomuje, že v takovýchto případech může bez nadsázky jít o život!

metr a sklenice

Lidské tělo potřebuje potravu. Dokonce potřebuje pestrou a vyváženou stravu s přiměřeným množstvím pohybu. Jakýkoliv extrém odchylující se od této normy je škodlivý – což znamená, že není zdravé ani jíst příliš mnoho, ani příliš málo. Taktéž není zdravé cvičit nadmíru, ani vůbec. Jak již bylo zmíněno, v ideálním světě, se nesmí nic přehánět.

Ovšem současný svět není ideální. Stejně tomu tak je v ohledu příjmu potravy. Ženy mnohdy trpí anorexií, nebo bulimií. Obě nemoci jsou si velmi blízké a mnohdy se navzájem prolínají. Naleznout hranici mezi jednotlivými nemocemi je velmi obtížné – mnohdy až nereálné.

obézní postava

Pokud tedy máte pochybnosti, že by se vás tyto závažné problémy mohly týkat, nevyplatí se váhat! Raději jednejte ihned a ověřte si svoji správnou hmotnost vzhledem k vaší výšce a věku. Pokud nevíte jak na to, poradíme vám!

To, zda máte správnou hmotnost, odhalí BMI index. BMI Bmikalkulacka je jednoduchý online nástroj do kterého musíte zadat svoji hmotnost, věk a výšku. Dle těchto zadaných hodnot vám kalkulačka sama vypočítá, zda jste v normě, nebo je váš index alarmující.

BMI index odhalí jak příliš nízkou hmotnost, tak i tu příliš vysokou. Jedná se o obecný indikátor, dle kterého se můžete řídit, i pokud toho o cvičení mnoho nevíte.