Co by vám poradil váš zubař

Zubní lékař s vámi může komunikovat a v rámci prevence by vám mohl poradit některé momenty, s nimiž si udržíte zdravý chrup až do relativně vysokého věku.

Dodržujte pravidla dentální hygieny – někteří lidé se domnívají, že čištění zubů není žádná věda, a že stačí zakoupit jakýkoli kartáček v supermarketu a šmrdlat s ním zuby sem a tam dvakrát nebo třikrát denně. To je ale málo, protože tím šmrdláním zbavíte plaku maximálně přední a zadní plošky, ale mezizubní prostory zůstanou zanedbané. Tam se pak může tvořit zubní kámen a časem způsobit zánět dásní nebo dokonce paradentózu. Zubař v Praze clinicplus.cz vás v případě nějakých nejasností odešle na specializované pracoviště dentální hygieny, kde vám správný postup čištění zubů vysvětlí.

poškozený zub

Docházejte na preventivní prohlídky pravidelně a včas – preventivní prohlídky se provádí proto, aby se zamezilo náročným zákrokům. V rámci prevence se totiž jakýkoli nedostatek odhalí včas a pro vás to pak znamená méně trápení.

Nebojte se zubaře – je to člověk, jako vy, není to necitlivý robot. A hlavně se snaží vám pomoci a provádět zákroky v lokální anestezii. Tím pádem pro vás nebude bolestivé ani vrtání a plombování, ani extrakce, ani další zákroky, jako např. tvorba zubní náhrady.

Změňte stravovací http://www.infoabsolvent.cz/Obory/KartaOboru/6551E01 režim – o čem se příliš mnoho nehovoří, je strava. Ta má přitom na ústní dutinu zásadní vliv. Měli byste se zaměřit na snížení konzumace alkoholu, sladkostí s rafinovaným cukrem a bílého kyselinotvorného pečiva, a naopak do jídelníčku zařadit více ovoce a zeleniny, ořechů, luštěnin a celozrnných obilovin.

zdravé zuby

Dopřejte si dostatek spánku, vhodný pohyb a vyhýbejte se stresu – tyto skutečnosti přispívají k celkovému zdraví velmi výrazně, což má vliv i na váš chrup. Každá část lidského těla podléhá buněčné regeneraci a tu zlepšíte pouze návratem k přirozenosti lidského života, který se vymyká chronickému stresu a nezdravým pojetím životních stylů, kterých bohužel existuje celá řada.