E-knihy zdarma!

Snad každý student zná chvíli, kdy se v noci s hrůzou probudí se zjištěním, že zapomněl jít do knihovny a půjčit si knihu, kterou bude následující den potřebovat ve výuce. Nejen pro tyto účely, byl založen projekt E-knihovna. E-knihovna je projektem Městské knihovny v Praze, která spolupracuje s dalšími knihovnami, které pomáhají s digitalizací všech dokumentů.

kniha a e-kniha

Účelem projektu bylo zpřístupnit knihy co největšímu počtu obyvatelstva bez toho, aby za získané informace museli platit. Zpřístupněním knih online, byla zaručena bezbariérovost informací. Uživatelům k získání informací stačí pouze mobil či počítač připojený k internetu. Nemusíte nikam chodit a knihu si můžete číst z pohodlí domova.

Jedná se o elektronickou knihovnu, která má za účel šetřit originální výtisky a umožnit jejich delší zachování. Mez největší výhodou patří to, že knihu může číst více čtenářů najednou.

Vyhledávání v databázi knihovny je velice jednoduché. Stačí si otevřít již zmíněnou stánku a do vyhledávacího pole napsat co hledáte. Vyhledané záznamy se dají různě filtrovat. Následně, když si dílo rozkliknete, uvidíte možnost ke stažení díla a to vše zcela zdarma.

Knihovna obsahuje převážně díla autorů, ke kterým byly uvoleny autorská práva. Nicméně naleznete zde i novodobější díla (samozřejmě zde byly právoplatně podepsány licenční smlouvy s autory). Díla je možné nejčastěji stahovat ve formátu pdf, ale jsou k dispozici i jiné formáty. Těmito formáty bylo zaručeno, že dílo je možné plnotextově procházet a vyhledávat v něm.
žena se čtečkou knih

Virtuální knihovny, či e-knihovny jsou hitem posledních let, nicméně takových, které vám umožní přístup k celé řadě dokumentů bez poplatku a registrace mnoho není. Pokud tedy zapomenete úkol do školy, není nic snadnějšího, než si knihu stáhnout zde a dát například do tabletu, čtečky nebo mobilu.

4.5/5 - (4 votes)