Proč si zřídit virtuální sídlo podnikání ve velkoměstě


Dostatečný respekt

Kdo by si nechtěl vybudovat dobré jméno a získat řadu obchodních či výrobních partnerů, když začíná podnikat? Podnikatelská činnost – to je v první řadě kontakt s lidmi – různá jednání, prezentace, nabídky, školení atd. A ten, kdo pochází například z venkovské oblasti, a bude mít zde také ustanovené oficiální sídlo firmy, může být sice seriózní a důvěryhodný, přesto se od něj řada budoucích klientů a společníků odvrátí jen kvůli nedostatečně vlivnému postavení na trhu. Respekt a uznání bude mít přece jen ten, kdo uvádí sídlo firmy na adrese některého z regionálních velkoměst, například v Praze, Hradci Králové, Ostravě či Brně.

práce v kanceláři

Není to nic nelegálního – někteří z vás se mohou obávat obcházení zákonů a trestné činnosti. Není divu, vždyť se v současném světě pohybuje tolik zločinců, kteří využívají známého sloganu: „Když ptáčka chytají, pěkně mu zpívají“, a odhalit trestnou činnost je mnohdy docela obtížné, zvláště nevyznáte-li se v paragrafech a nechcete utrácet za advokáta. Co se týče legálnosti virtuálního sídla však nemusíte mít žádné obavy. Legislativa zřízení virtuálního sídla podnikání nezakazuje a nikdo vás nebude trestně stíhat.

sídlo firmy

Berňák Berní neboli Finanční úřad bývá postrachem pro nejednoho podnikavého ducha. I když máte vše v naprostém pořádku a nemusíte se ničeho obávat, přece jen je kontrola z této instituce nepříjemným momentem, s nímž se musíte vypořádat. Mohou vás pak napadat otázky, co když nemáte zrovna vše podle regulí zákona, a co když jste na něco zapomněli, takže vás čeká pokuta a zbytečné popotahování po soudech a advokátních kancelářích. Výhodou zřízených virtuálních sídel ve městech s velkým počtem obyvatel a především také s velkým počtem sídel firem, je poměrně nízká pravděpodobnost namátkové kontroly z „Berňáku“. Některé mediální zdroje uvádí, že pravděpodobnost takové návštěvy v sídle podnikání je v druhém pražském obvodu jen jednou za necelých dvě stě let.