Profesionální tanec vyžaduje speciální taneční obuv

Pokud si čas od času zaskočíme na ples a protančíme střevíčky, tak asi nehledáme zrovna speciální obchody na obuv, která bude výhradně jen pro tanec. Ačkoliv, kdybychom je někdy jen vyzkoušeli, tak bychom asi do jiných nechtěli ani vklouznout. Navíc pokud budou ušité přímo na míru. V dospělosti nám noha již neroste, a pokud si skutečně rádi užíváme plesové sezóny, tak by nás mohla tato investice zajímat.
nohy tanečníků
Kvalitně ušitá obuv je samozřejmě dostupná jak pro děti, muže i ženy. Je naprosto pohodlná a materiál, který jí tvoří má prvotřídní zpracování. Je sice pravda, že taneční obuv je skutečně pohodlná, ale také člověk musí počítat s vyšší investicí, než za jakou cenu se zakoupí klasické lodičky na podpatku. Na druhou stranu, když se o ně budeme dobře starat, tak vydrží několik let bez jakéhokoliv poničení, takže nakonec se investice vyrovnají.
taneční partneři

Správná volba má smysl

Tanec je vlastně druh nějakého vyjadřování. Aby vynikl každý pohyb a my si mohli nejen tanec, ale i kroky dokonale užít, budeme potřebovat kvalitní obuv. Nejlepší jsou takové, co jsou šité přesně na míru nohy. Nejen že jsou originálním dílem, jelikož každý styl tance vyžaduje jiné obutí, ale zároveň poskytuje totální komfort. Pak můžeme protancovat klidně hodiny, ale nohy tím trpět rozhodně nebudou. Má to svůj smysl, jelikož nás nic neruší, žádná bolest, otlaky nebo jiné problémy a my se můžeme celou svojí myslí soustředit na hudbu, její vyjádření a kreativní pohyby, které vyplývají ze souhry partnerů.
čtyři chodidla

Materiál

Ručně vyráběná obuv má ten nejlepší kvalitní materiál, který je jen možný. Vnější je například ze saténu a vnitřní tvoří pravá semišová protiskluzová kůže, která se vyrábí v různých barevných odstínech. Podrážka také není žádná laciná náhražka, přece jenom na ni musí být na kluzkém parketu spolehnutí. Také je jejím základem kůže, protiskluzová stélka a zároveň skvělá ohebnost, to je priorita. Pohyb nohou pak vyjadřuje přirozený klouzavý krok, který je ale na druhou stranu bezpečný. Taková obuv se dá vyrobit pro každého tanečníka dle jeho výběru a požadavků.