Sportem k nižší váze

Pokud se chcete cítit v životě dobře a být zdraví, pak je potřeba, abyste byli v kondici, neměli pohybové problémy a užívali si života bez omezení. Pokud máte pár kilogramů navíc, asi vám to tak nepřijde a říkáte si, že je to ještě v pohodě. Fakt ale je, že pokud meziročně přiberete dva kilogramy, za pět let je to už deset kilogramů. Jak se udržovat v kondici a netrpět dietami?
běžící muž
Najděte si sport, který vám bude vyhovovat. Nemusíte se trápit ve fitness centru na posilovacích strojích ani funět na atletickém ovále. Pohyb by měl být především přirozený a příjemný. Pokud nejste zrovna sportovci, pak začněte pozvolna chůzí a postupně prodlužujte vzdálenosti. Přidat můžete třeba cyklistiku, delší výšlapy a prokládat to třeba plaváním. Kondiční plavání je výborné i v případě, že máte trochu nadváhu, protože nezatěžuje klouby. Pro ženy jsou dnes hodně populární fitness centra přímo pro ženy, kde cvičí většinou ve formě kruhového tréninku s trenérem. Tato varianta je skvělá pro ty ženy, které se nerady ukazují před muži.
Pokud máte trochu kondici, pak se můžete vrhnout do trochu náročnějších aktivit. Výborný je třeba běh, který je výborný jak na hubnutí, tak i pro okysličení všech svalů. Běh navíc spaluje hodně kalorií ale zároveň pokud vás baví, tak se jedná o méně náročný sport na finance. Sice budete potřebovat běžecké boty, nějaké oblečení a čelovku, pokud hodláte běhat večer, ale tohle vybavení dnes není problém sehnat za poměrně nízké ceny.
kettlebells
Pokud máte rádi kolektivní sporty, pak se klidně domluvte s kolegy a jděte si společně zahrát fotbal, florbal, basket… Jakýkoli sport je plus a pomůže vaší fyzičce ale i psychické pohodě. Při sportu se totiž vyplavuje do těla hodně hormonů, ale zároveň se okysličuje mozek, což vám pomůže k psychické pohodě. Navíc pokud na to nebudete sami, pak se vám bude lépe dodržovat pravidelnost aktivity. Parta vás prostě vytáhne a budete mít další motivační faktor i bez práce.

4.4/5 - (5 votes)