Správná péče o trávník

Jedním z hlavních kritérií dokonalé zahrady je zdravý a dobře sestříhaný trávník. Můžete mít vše ostatní v dokonalém stavu, ale v případě, že váš trávník nebude vypadat příliš dobře, sveze se s ním i celá zahrada. Měli byste tak na jeho vzhled a zdravou vizáž dbát více než doposud, alespoň pokud netoužíte po tom, aby vám ho sousedé, případně náhodní kolemjdoucí pomlouvali. Docílit toho můžete hned několika způsoby .
zahradní sekačka

1. Pravidelný zástřih – v případě, že nebudete trávník pravidelně zastřihávat a provzdušňovat, bude ztrácet na své kvalitě, díky čemuž se začnou zhoršovat i jeho vizuální vlastnosti. Stříhání trávníku dnes již nemusí být úmornou prací, kterou chce mít každý hned odbytou, ale pohodovou záležitostí, při které si na čerstvém vzduchu odpočinete. Musíte však mít kvalitní sekačku, pokud možno s výkonným pohonem. V opačném případě se nadřete.

2. Hnojení – stejně jako většina jiných rostlin, tak i trávník potřebuje jednou za čas pohnojit. K tomu se výborně hodí kombinované hnojivo, ve kterém jsou již obsaženy veškeré potřebné živiny, které váš pažit potřebuje. Zapomínat byste ovšem neměli ani na použití vápence, který snižuje kyselost půdy. Mějte však na paměti, že vápnit a hnojit v jeden čas je nepřípustné.
zdravý trávník

3. Voda – voda je pro život na této planetě naprosto stěžejní a platí to i pro trávníky. Jakmile přijdou letní pařáky, měli byste zalévat, zalévat a zase zalévat. Pokud ji ještě nemáte, pořiďte si zahradní hadicí, se kterou to půjde daleko lépe než s běžnou konví, zvláště, máte-li velkou zahradu. Nebojíte-li se investicí, můžete nainstalovat i samo zavlažovací zařízení. V létě je zalévání samozřejmě produktivní, ale po zimě je často nezbytný přesný opak. Trávník v tomto období má nezdravou barvu, jelikož obsahuje více vody, než je vhodné. Té se ale zbavíte jednoduše, a to pomocí křemičitého písku.