Dospělí a škola

Jistě se mezi námi najde těžko někdo, kdo by neznal slavnou českou komedii Marečku, podejte mi pero. Příběh staršího muže, který na stará kolena usedá do školních lavic, aby si udělal maturitu v bravurním podání vynikajícího Jiřího Sováka.
tužka ořezávátko
 
Vzdělávání dospělých není žádnou novinkou ani hitem současnosti. Studiu se věnují lidé všech věkových kategorií, ženy i muži. Vzdělávání je prostě záležitostí na celý život a na studium se vlastně můžete dát kdykoliv, ať už to vyžaduje vaše aktuální zaměstnání nebo se poohlížíte po jiném, kde byste uplatnili nově nabité schopnosti a znalosti. S tím také souvisí i lepší mzda a samozřejmě i pracovní pozice a získání titulu. Možností je nespočet a studium je přizpůsobené právě těm, kdo dochází do práce. Navíc si tak spousta lidí splní svůj sen z mládí, kdy neměli možnost studovat, ať už z rodinných, nebo dříve i politických důvodů. Někteří zase mají pocit, že se musí nějak seberealizovat.
nikdy nekončící učení
 
Formou vzdělání nemusí být jen dodělání si maturity nebo studium vyšší odborné školy nebo školy vysoké, patří sem i různé rekvalifikační kurzy a různé formy studia nástavbového. Prostě záleží jen a jen na vás, kam chcete směřovat svoje kroky a kterému oboru se chcete věnovat, zda prohlubovat stávající vzdělání a zkušenosti, které jste posbírali během své praxe, nebo zda se chcete vrhnout do něčeho úplně nového, mimo váš současný obor.
 
A i když už jste v důchodovém věku, možnosti vzdělání se vzdávat kvůli tomu nemusíte. Určitě už jste slyšeli o Univerzitě třetího věku. Tato forma studia je určena seniorům, kteří tak nejen získají nové poznatky ať už z dějin, politiky nebo z různých vědeckých odvětví, ale také si udrží duševní zdraví a setkají se se zajímavými lidmi a možná i jejich život pak nabere jiným svěží směr. Po absolvování této univerzity jsou její absolventi držiteli osvědčení.

4/5 - (4 votes)