Jak na vlny – jaký přístroj použít?

Ačkoli se vám to může zdát jako zbytečně velká věda, ve skutečnosti profesionální kadeřníci používají na vlny a kudrlinky kulmy různě dlouhé, různě tvarované, nebo je vytváří s obyčejnou žehličkou na vlasy. Nejste-li si jistá, jak svých vysněných vln dosáhnout, je tento článek právě pro vás!
výrazné rty.jpg
Husté, drobné kudrlinky
Začneme od toho nejmenšího, čímž jsou drobné andělské kudrlinky. Ač se vám to nemusí pozdávat, právě tento styl účesu (trochu na způsob trvalé) se do módy opět vrací. Jak ho dosáhnout?
V ideálním případě byste měli použít rovnou kulmu o velmi malém průměru. Pokud ovšem vlastníte kulmu kónickou, můžete ji využít také – důležité je vybírat opravdu tenké prameny a namotat je pouze na její nejužší konec.
Vlnky jako pro panenku
Chystáte-li se na ples a chcete si vytvořit „klasické kudrnaté vlasy“ jaké si pod tímto pojmem představíme, máte opět dvě alternativy.
Pokud si přejte mít vlnky ze zploštělých pramenů, uhlazenější a elegantnější, užijte kulmu rovnou. Pramen poté pečlivě pročešte tak, aby byl rozprostřený a takto ho po celé délce namotávejte na kulmu.
Druhým způsobem jsou vlnky z pramenů oválných – na ty je ideální kulma kónická – tedy jakoby kuželovitého tvaru. Pramen nerozprostírejte, nýbrž ho shrňte a namotejte na kulmu. Kónická kulma navíc docílí toho, že bude kudrlina u hlavy širší a přidá vám objem.
žena a dlouhé vlasy.jpg
Plážové vlny
Efektu jaký vídáme na módních časopisech, docílíme opět dvěma způsoby.
Jestli se chystáte na určitou akci a chcete působit přece jen více elegantně, použijte rovnou kulmu s tlustým průměrem. Vaše vlnky budou volnější, ale přesto elegantní.
Plážového efektu nejlépe docílíte s žehličkou. Pokud si nejste jistá, jak s ní vlnu vytvořit, na internetu naleznete mnoho návodů a videí.
Závěrem – nezapomeňte vlasy před teplem chránit!
Používejte vybraných prostředků a nezapomínejte je před kulmováním použít. Vlasy se jinak rychle spálí.

4.6/5 - (7 votes)