Jak se zachraňují podnikatelé?

Podnikatel, který se dostane se svým zdrojem obživy do nesnází, to má nejednou náramně těžké. Dokud má zisky a peněz dost, ne-li přímo na rozhazování, hlásí se k němu kdekdo, ovšem jakmile se dostane do ekonomických těžkostí, počnou se k němu všichni obracet zády, nechtějí ho znát a hlásit se k němu. Zejména ve chvílích, kdy tento potřebuje pro záchranu své firmy půjčit nějaké peníze.

Jakmile jde podnikání ke dnu, není jeho provozovatel vůbec v záviděníhodné situaci. A když se obrátí dejme tomu na banku s úmyslem půjčit si v této na investice, placení provozu, dodávek, energie, daní, úvěrů a podobně, má smůlu. Jistě, taková banka peníze půjčuje, jenže aby někdo na některou ze zde se nabízejících půjček dosáhl, musí mít především dostatečně vysoké příjmy, doložitelné dobře vypadajícím daňovým přiznáním, musí mít křišťálově čisté registry dlužníků a další přednosti. A právě tím se podnikatelé v nesnázích chlubit nemohou. U těch je spíše pravý opak skutečností.

britské libry

A když tak dojdou bankovní alternativy, nezbyde dotyčnému nic jiného, než zkusit štěstí v nebankovní sféře.

A tady se mu zpravidla podaří dosáhnout úspěchu, jakmile přijde na řadu nějaká zde nabízená hypotéka.

Taková nebankovní hypotéka bez příjmu je totiž přesně takovým typem půjčky, jakou podnikatelé v nesnázích potřebují. Tady stačí dát do zástavy nemovitost a prokázat alespoň elementární schopnost splácet, a je to. I tak málo stačí, aby tu nějakému podobnému podnikateli půjčili, a to až sedmdesát procent odhadní ceny zmíněné nemovitosti, na klidně až třicetiletou lhůtu splatnosti, s možností předčasného splacení předem, s příznivými úroky a dalšími výhodami.

dolary bankovky

A není pro to nezbytné udělat mnoho. Stačí i jenom vyplnit formulář na webu nebankovní společnosti, dohodnout se se zástupcem poskytovatele na detailech půjčky a podepsat smlouvu a peníze jsou bleskově k dispozici. Což podobnému podnikateli sotva někdo jiný nabídne.

4/5 - (6 votes)