Voda čistá jako ze studánky

Čistotu v bazénu zajistí několik základních opatření a pokud se dodržují bazén bude celou sezónu čistý a vždy připravený svou chladivou vodou osvěžit v parném létu celou rodinu.

Kvalita vody se udrží snadno:

• pokud je bazén v době nepoužívání přikrytý plachtou

• kvalita vody se udržuje také pomocí soli nebo tablet do bazénu

• z bazénu se odstraní nečistoty z hladiny i ze dna a ze stěn

Bazénové vysavače

Bazénových vysavačů je několik druhů a před pořízením je třeba zvážit, jak velká plocha se musí čistit a jak často se bazén používá.

Nejzákladnějším a nejjednodušším typem bazénového vysavače je RUČNÍ VYSAVAČ. Jeho použití je vhodné pro malé bazény a pro bazény, které se používají jen občas, například při návštěvě chalupy o víkendu. Pokud je bazén jinak přikrytý plachtou, ruční vysavač si s úklidem poradí. Jeho připojení k filtraci zajistí patřičný zdroj, a tak stačí jen pohybovat vysavačem po dně bazénu. Nečistoty z hladiny se odstraní jednoduše sběrnou síťkou.

bazén3

POLOAUTOMATICKÝ BAZÉNOVÝ VYSAVAČ je nejpoužívanějším druhem bazénových vysavačů. Jeho nespornou výhodou je skutečnost, že napojený na filtraci se po dně bazénu pohybuje bez nutnosti lidské obsluhy. Právě to a jeho přiměřená cena jsou dva faktory, které rozhodují o jeho oblíbenosti u všech majitelů zahradních bazénů. Pokud je vysavač opatřený přídavnými kartáčky, dokáže dobře vyčistit i rohy bazénu.

Jeho jedinou slabinou je skutečnost, že jezdí po dně náhodně, a tak aby očistil opravdu celou plochu dna, musí být v provozu poměrně dlouhou dobu.

bazen4

AUTOMATICKÝ BAZÉNOVÝ VYSAVAČ patří k tomu nejdokonalejšímu čistícímu vybavení, které si můžete pro údržbu bazénu pořídit. Vysavač má svůj vak na nečistoty, a proto není důvod ho spojovat s filtrací. Jezdí samostatně a jde nastavit na určitý počet hodin, kdy má vykonávat čištění dna a stěn. Ty nejdokonalejší modely mají dálkové ovládání.