Když žena nechce mít děti

Bezdětných žen, které by daly všechno na světě za to, aby mohly mít děti, je na světě obrovské množství. Na druhé straně ale narůstá počet žen, které jsou a chtějí zůstat bezdětné dobrovolně, ač jim nic nebrání v tom, aby na svět zdravé děti přivedly. Ty první nedovedou pochopit ty druhé a považují je za sobecké a kariéristky. Ty druhé se zase cítí omezované a nechápou, proč by musely za každou cenu porodit dítě, když žádné mateřské instinkty ani tikání biologických hodin necítí.
botičky pro miminko
Samotná společnost dnes již ženy, která nechtějí mít dobrovolně děti, tolik nesoudí a neodsuzuje. Jiná otázka je, tedy pokud žena nechce zůstat navždy single, co toto její rozhodnutí udělá s jejím partnerským vztahem.
 
OTÁZKA RODIČOVSTVÍ JE ROZHODUJÍCÍ
Když vstupujeme do nového vztahu, připadá nám dost zvláštní, hned se začít bavit o dětech. Ovšem ví-li o sobě žena, že se rozhodla děti nemít a navíc je již ve věku, kdy už si za tímto rozhodnutím bude zřejmě stát a nehodlá jej změnit, měla by to přece jen co nejdříve svému partnerovi sdělit. Alespoň tehdy, chce-li jejich známost nechat přerůst ve vážný vztah a vidí vážný zájem i ze strany muže.
 pohoda u kávy
MÍT DÍTĚ JE PŘECE NORMÁLNÍ
Mnozí muži považují touhu ženy po dítěti za její přirozenost, a proto často nemůžou pochopit její rozhodnutí ani z důvodu, že žena měla traumatické dětství nebo našla naplnění ve své práci. A už vůbec nepochopí, že jí stačí občas vidět děti svých příbuzných, ale jí samotné  mateřství nic neříká a raději by si pořídila psa nebo kočku. Sice se může stát, že žena narazí na muže stejného názoru, který bude preferovat život bez dítěte, ale nelze se na to spolehnout. V opačném případě i sebeuspokojivější vztah vezme brzy za své. Životní styl s dětmi a bez dětí se totiž velmi výrazně liší a čím později se tato otázka řeší, tím může přivést zbytečně více zklamání, pocitů viny a bolesti.