Dovolená v sedle kola tak, jak ji máte rádi

Udělejte si dovolenou přesně podle svých představ a nenechte se odradit ani složitou přepravou věcí, které k tomu potřebujete. Vždyť dovolená by měla být navýsost vaším vlastním časem, který strávíte tak, jak vám to bude milé, protože jen to je cesta, jak si můžete skutečně pořádně odpočinout. Považujete-li tedy za ten nejlepší odpočinek, strávit maximum času v sedle svého oblíbeného jízdního kola, tak ho musíte vzít jednoznačně s sebou. Zkrátka, pokud jde o dovolenou, nedělejte zbytečné kompromisy, kterých byste následně museli litovat.
osamělý cyklista.jpg
Pokud jde kupříkladu o zmíněná jízdní kola, tak vzít je s sebou na dovolenou už není ani ten nejmenší problém, ať už cestujete osobním automobilem či vlakem. V obou případech je spolehlivě převezete až na místo, i když při cestování automobilem to může být přece jen o něco snazší a pohodlnější. Jízdní kolo jednoduše upevníte na nosič jízdních kol a je to, můžete se vydat na cestu.
Nicméně i v takovém případě máte stále na výběr ze dvou variant. Můžete si vybrat mezi nosičem jízdních kol, který se upevňuje na střechu automobilu a nosičem jízdních kol, který upevníte na tažné zařízení https://www.amsa.cz/Nosice-jizdnich-kol. Obě varianty mají jistě své kladné i stinné stránky, a pokud náhodou nemáte na svém automobilu namontované tažné zařízení, tak možná zvolíte umístění na střechu. Vyplatí se však vzít v potaz i to, že pořídit si tažné zařízení je poměrně rychlá i levná záležitost a jistě jej v životě ještě mnohokrát využijete.
ježdění na kole.jpg
Nadto, cestování s jízdními koly nad hlavou přináší i jistá významná rizika. Tím hlavním je možné ohrožení bezpečnosti provozu i vaší vlastní bezpečnosti v případě, že přehlédnete odpovídající dopravní značení či větve stromů. Jakmile budete jednou nepozorní a vjedete třeba pod nízký most s jízdními koly nad hlavou, tak máte rázem jak po jízdních kolech, tak možná i po dovolené, kterou strávíte řešením nastalých problémů a dopravních komplikací.