Při výběru dámské obuvi dbejte na své zdraví

Na Internetu lze v současné době zakoupit ledacos. Od obyčejné žvýkací gumy až po vojenský bojový vrtulník. Některé výrobky touto cestou pořídíte s jistou grácií a noblesou, jde o to, že zaplatíte poštovné (někdy ani to ne), krabici úhledně zabalenou vám dovezou doslova až pod nos, nemusíte se nikde trmácet po přelidněných obchodech. V tomto směru však některé druhy zboží podléhají určité výjimečnosti – oděvy a obuv.
vystavené baleríny.jpg

Každý nemá konfekční postavu a odhad velikostí nemusí odpovídat výrobku, který si v e-shopu objednáme. Pochopitelně, lze jej vrátit a objednat jiný, tím se ovšem celý proces komplikuje. Někteří lidé to však řeší stylově – nejprve si v klidu, v době, kdy nejsou obchody přeplněné, výrobek vyzkouší v kamenném obchodě, a poté si jej na Internetu objednají za výhodnější cenu.
dámská obuv na parapetu.jpg

Zásady pro výběr dámské obuvi

Obuv je základ. Nemá smysl vyzdvihovat, že by měla být „kvalitní“, o tom se vás snaží přesvědčit kde kdo. Jde o to, aby splňovala nejen trendy módní, ale především hlediska zdravotní. Chodidla jsou částí těla často podceňovanou, přitom od nich očekáváme, že budou pracovat bezchybně, že na ně bude spolehnutí v každé situaci. Zkušený ortoped vám prozradí, že chodidla mají přímý vztah k páteři a tím pádem k fyziologickým funkcím celého těla. Problémy s kyčelními klouby, bolesti bederní páteře, úporné bolesti hlavy, deprese, agresivita, blokády orgánového systému, posun pánve a problémy v sexuální oblasti – to vše může mít společného jmenovatele – deformaci chodidel.

Genetika nehraje primární roli, nýbrž nevhodné boty

Mnozí lidé se domnívají, že za plochou nohu, zborcenou klenbu, šmajdání, vtáčení nártu při chůzi dovnitř, deformaci prstů (kladívkové prsty a vbočené palce) a dalších potíží může genetika, ale není to tak docela pravda. Především jde o špatnou obuv. Budete-li nakupovat dámské boty, zaměřte se na certifikované výrobky.
jehněčí kůže.jpg

Zdravotní hlediska mají přednost

· Anatomická stélka – kvalitní dámské, pánské i dětské boty ji musí bezpodmínečně mít.

· Ženské chodidlo se liší velmi výrazně od mužského a na to by výrobce měl pamatovat, nejlépe se s tímto fenoménem vypořádali producenti outdoorových modelů.

· Volte boty s kulatou špičkou, kde je dostatečný prostor na prsty, aby nedocházelo k jejich deformacím.

· Přírodní materiály usně a textilií mají přednost před syntetikou jednak z hlediska hygieny, tak i zdravotního.

· Noha musí v botě pevně sedět a být fixována při pohybu, výška podpatku nejlépe do 6 cm. Ve vyšším podpatku jsou ženské nohy sice nesmírně sexy, ale dlouhodobý pohyb v takové obuvi je na úkor nadměrného přetěžování páteře.