Město nebo vesnice?

Otázku, zda bydlet ve městě nebo na vesnici, si klade určitě každý, kdo si chce postavit dům a založit jednou rodinu. Je nutné připomenou, že všichni toto vidí trochu z jiného pohledu.

Pokud chcete mít děti, tak je dost možná lepší variantou vesnický život. A proč? Je to naprosto jednoduché! Děti jsou ve vesnicích více sdružené, znají se ze školky nebo školy a ty starší se spolu mohou vídat i odpoledne a chodit si ven hrát. V malých obcích není tolik lidí, takže se o své potomky nebudete muset bát – auta tu jezdí téměř jenom na hlavních silnicích a na nějakého podivína tu jen tak nenarazíte. Což ve městě byste svého miláčka asi jen tak ven pustit nemohli, protože je všude velký provoz a nikdy nevíte, na koho může narazit.
Obývací pokoj

Nevýhodou malých vísek jsou však obchody, ne v každé je jednota, ve které byste mohli koupit vše, co je potřeba. Avšak není to pravidlem, v mnoha obcích už jsou větší obchůdky, kde nakoupíte úplně všechno. Oproti tomu ve městech máte velké supermarkety, což je možná výhoda, ale také není problém vzít auto a do města si na nákup dojet, pokud jste určité položky nemohli nakoupit u Vás.

Co stojí za zmínku, je i to, že pokud se rozhodnete pro život na vsi, tak budete o dost blíže přírodě. Do lesa nebo k rybníku to budete mít kousek – ve velkoměstech les najedete těžko. A toto je bonus i pro Vaše děti, třeba zrovna se školkou nebo školní družinou budou moct do lesů chodit na procházky, což je rozhodně lepší než chodit mezi paneláky, že?
rodinný dům

Jako další bod bychom chtěli zmínit to, že vísky nejsou tak rušné. Ovšem, že když se koná nějaká zábava nebo ples, tak hluk bude. Teď máme na mysli spíše obyčejné víkendy. Bude se Vám tu lépe spát, protože Vás nebudou budit auta a provoz. Ještě chci zmínit to, že je zde čistší a svěžejší vzduch! Takže určitě i tento faktor může mít vliv na Váš spánek.

Tak co? Jakou variantu si vyberete?

4.5/5 - (6 votes)