Móda žen s menším vzrůstem


Jediné štěstí je, že není potřeba, aby žena musela mít rozměry modelky, aby si mohla zajít do obchodu a koupit si něco pěkného na sebe. Je ale potřeba vybírat takové věci, které budou respektovat vaši postavu. Výška neříká úplně všechno. Je potřeba přihlížet k postavě a také stavbě těla. Žena, která má harmonickou postavu, bude prostě vypadat větší než ta, která má tělo dlouhé a k tomu ještě dlouhé nohy. Něco takového je dáno již od přírody. V neposlední řadě záleží také na držení těla.

líčení rtů na červeno

Napadlo vás někdy, jestli jsou důležité podpatky? Obecně se říká, že ano. Ne všechny ženy ale chtějí strávit celý den na podpatcích. Není vhodné nosit boty, které mají vysokou podrážku. Velmi totiž zkreslují postavu.

Při výběru tohoto typu bot je třeba zaměřit se hlavně na kulaté nebo hranaté podpatky. Nikdy byste neměli nosit uzavřené baleríny nebo střevíce, které mají široký pásek. Přednost byste měli dávat tenkému pásku, který by se měl nacházet u kotníků.
brunetka po nákupech

Pokud se podíváme na oděvy, pak ty, které jsou široké a také neforemné nikomu nepřidají a to ani ne těm ženám, které jsou menšího vzrůstu. Obejděte se raději bez volných šatů nebo pánských vest. Je potřeba se vyvarovat i délky, která je do půlky lýtek. Pokud chcete šaty dlouhé, je potřeba zakoupit si látku, která bude vzdušná. Místo věcí s motivy dejte raději přednost motivům, které jsou pouze jemné a drobné.

Mnohem lépe, než šílená barevná kombinace, vypadá oblečení v jedné barvě.

Potřeba je také vyvarovat se velké bižuterie a objemným kabelkám. Vítány jsou ale dlouhé náušnice a náhrdelníky.

Obecně platí, že postavu prodlužuje odhalená kůže. Krátké nebo vyhrnuté rukávy dodají centimetry.

Možná se stává, že nakupujete v dětské sekci. Není se za co stydět, ale pokud nechcete, abyste byla podobná panence, pak je důležité vybírat oděvy, které jsou blízko módě dámské a nenachází se na nich dětské motivy. Něco podobného se také týká bot.


4/5 - (3 votes)