Tester bazénové vody

Chcete mít kontrolu nad stavem vody ve svém bazénu? Toužíte po průzračné vodě po celou koupací sezónu? Pak byste ji měli pravidelně kontrolovat, a to nejen pohledem! S tím vám pomůže tester bazénové vody eshop.techneco.eu. S jeho pomocí budete mít neustále kontrolu nad stavem vody, nad hodnotou jejího pH a také nad obsahem chloru. Právě hodnota těchto dvou ukazatelů je nejdůležitější pro udržení kvalitní a čisté vody v bazénu.

plavecký bazén

Kontrolu vody během horkých letních dnů byste měli provádět minimálně jednou za čtrnáct dní, nejlépe však jednou za týden. Pokud ale máte podezření na zhoršení kvality vody, tester použijte okamžitě. Předejdete tak nechtěnému, a v mnohých případech velmi těžko vratnému, zkažení vody.
První ukazatel, na kterého byste se měli zaměřit, je hodnota pH. Optimální hodnota hladiny pH by se měla pohybovat v rozmezí od 6,8 do 7,2. Testery hodnoty pH jsou vybaveny barevnou škálou, pomocí které si porovnáte vodu ve svém bazénu. Kyselá hodnota vody se vyznačuje žlutým zbarvením, neutrální hodnota červeným zbarvením a alkalická oblast fialovým zbarvením. Vzhledem k tomuto faktu je pro vás žádoucí žluto-oranžovo-červené zbarvení.

potápění v bazénu

Druhý ukazatel je obsah chloru. Optimální hodnota chloru v bazénové vodě by se měla pohybovat v rozmezí od 0,3 až 0,6 mg/l. Testery na obsah chloru ve vodě jsou, stejně jako testery pH, vybaveny barevnou škálou, podle které přesně zjistíte obsah chloru ve vaší bazénové vodě. Pokud je barevný odstín na indikátoru světle žlutý až tmavě žlutý, je hladina chloru optimální. Pokud se však indikátor zbarví do okrové barvy, voda ve vašem bazénu obsahuje příliš mnoho chloru. V tomto případě je nutné použití správného přípravku pro jeho snížení.
Vybrat si můžete z celé řady testerů, mezi nimiž se nachází také testery s kapalnými činidly. Tyto testery jsou ekologické a šetří vaši peněženku. Zakoupíte si jedno plné balní a poté dokupujete pouze náhradní kapalná činidla. A to se rozhodně vyplatí, nemyslíte?