Ochutnejte to nejlepší z italské kuchyně

Italská kuchyně je všeobecně velmi oblíbená a není čemu se divit. Tato rozmanitá kuchyně je plný vynikajících pokrmů, z kterých si vybere svůj oblíbený každý, ať už jste milovníky masa, zeleniny nebo třeba dezertů. Tato kuchyně se liší dle jednotlivých částí Itálie. Zatímco na severu Itálie jsou velmi oblíbené různé polévky, zvěřina a lanýže, střední Itálie zase vyznává především těstoviny a vepřové maso. Jih Itálie je zase charakteristický zpracováváním výborných pokrmů z mořských plodů a ryb.

 

A jaké pokrmy jsou považovány za ty nejlepší?

 

Bruschetta

Čím jiným začít, než předkrmem. Bruschetta je tradiční předkrm, který nikdy nezklame. Je jednoduchý, ale velmi chutný. Tenký plátek opečeného  bílého chleba se potře česnekem, přidá se na něj olivový olej a na drobno nakrájená rajčata. Může se případně dochutit ještě bazalkou.

 

bruschetta

 

Pizza Margherita

Jedna z nejzákladnějších, nejjednodušších a také nejoblíbenějších pizz z italské kuchyně. Jedná se o tenké těsto, které je pokryto rajčatovou omáčkou, na které přijde pouze kvalitní mozzarella a bazalka. Je to tedy pizza jen o třech ingrediencích, ale chutná naprosto skvěle.

 

pizza

 

Tortelliny

Tortelliny jsou typem těstovin, který je v Itálii velmi oblíbený. Jejich tvorba je poměrně složitá, kvůli neobvyklému tvaru a plnění. Z těstovin se vytvoří tvar podobný zvláštní květině a poté se naplnění nejrůznějšími náplněmi. Typické jsou náplně z mozzarelly, hovězího, pršuta nebo telecího. Každá ingredience se naseká tak, aby vytvořila hutnou náplň.

 

Tiramisu

Čím jiným tímto výběr zakončit, než nejpopulárnějším italským dezertem. Tiramisu je populární po celém světě, ale pro to opravdu autentické doporučujeme navštívit Itálii nebo kvalitní italskou restauraci. Skládá se z dlouhých piškotů, na které patří krém z mascarpone . Samozřejmě, nezbytné ingredience jsou také kakao a silné espresso.