Toulání se po horách

Žijete ve stresu? Zdá se vám, že se vám nic nedaří? Máte starostí plnou hlavu, nevíte kam skočit? Život vás přestává bavit? Nepomáhá vám běhání, sport ani jóga? Potřebujete pořádnou léčbu!

Tou léčbou, která by se dala nazvat vytloukání klínu klínem, je turistický výpad do hor. Ne autem, ne do nějakého hotelu či horské chaty. Hezky na dva i více dní, s batohem a nejnutnějšími věcmi.

Ráno po bivaku

Co je to za léčbu, ptáte se? Jde o velice účinnou formu terapie. Při absolvování tohoto nápadu přijdete na jiné myšlenky. Svou mysl zaměstnáte úplně něčím jiným, než vaši hlavu dosud zatěžovalo. Zjistíte, že vaše nynější starosti jsou malicherné v porovnání s tím, co budete řešit na těch horách.

Jak je to možné?

Za prvé si dáte pořádně do těla. Ono stoupat s batohem, ve kterém máte věci na spaní, vaření, oblečení a stravu na více dní, je fyzicky náročnější, než poklusávání v parku. Díky hypoventilaci dojde k pořádnému okysličení krve. Mozek přikáže vyplavit endorfiny, hormon štěstí. Zvedne se vám tak nálada.

Vše, co budete na horách dělat, bude doprovázeno dobrou náladou. Budete mít radost z přírody, se setkáním a popovídáním si s naprosto cizími lidmi. Potěší vás, když si uvaříte oběd, který sice bude mít daleko k dokonalosti vyhlášených restaurací, ale vám zaručeně bude chutnat.

K večeru, když začnete vyhledávat vhodné místo na přespání, zaměstnáte natolik svou mysl, že si okamžitě vygumujete z hlavy myšlenky na starosti v běžném životě.

Když už místo bude vybráno, začnete jej zařizovat. Připravovat se na noc. Hledat zdroj pitné vody, sbírat dřevo na oheň, vybudovat bezpečné ohniště.

Léčebná krása lesa

Pokud jste v této situaci s partnerem, je po rozdělání ohně a dobré večeři čas na otevření vína a nezávazné klábosení.

Jsem si jistý, že někde v tomto momentu přijdete na řešení nějakých zapeklitých situací z běžného života. Proč? Protože se na ně poprvé podíváte z jiného pohledu.