Sedm divů přírody


1. Amazonský prales a Amazonka
Tropický deštný Amazonský prales se rozkládá na ploše asi 5 500 000 kilometrů čtverečných v Jižní Americe na území států Brazílie, Kolumbie, Peru, Venezuely, Ekvádoru apod. V pralese nalezneme nepřeberné množství unikátních zástupců fauny i flory. Amazonka je nejdelší a nejvodnatější řeka světa, která prolíná stejné území jako Amazonský deštný prales.
Ha Long zátoka
2. Ha Long
Ve Vietnamské zátoce Tonkinský záliv se nachází gigantické vápencové skály, jež vyčnívají samostatně z hladiny moře. Skály jsou často osamocené a porostlé na vrcholcích zelení, což budí magický dojem.
3. Vodopády Iguaçu
Vodopády tvoří největší systém vodopádů na zemi a leží na řece Iguaçu mezi Brazílií a Argentinou. Jsou 70 metrů vysoké a 2,7 kilometrů široké. Zde leží v národním parku Iguaçu, kam je každoročně přijíždí obdivovat velké množství turistů z celého světa.
4. Ostrov Čedžu
Tento Jihokorejský ostrov sopečného původu, který se nalézá asi 85 kilometrů ve vzdálenosti od pevniny Korejského poloostrova, je známý pro svoji lávovou lokalitu. Ostrov vznikl z vulkanické činnosti sopky Hally a pokrývá ho mnoho přírodních úkazů z lávy vzniklých po výbuchu sopky.
5. Ostrov Komodo
Ostrov nacházející se v souostroví Malé Sundy u Indonésie se zařadil na seznam díky svému obyvateli varanu komodskému. Jedná se o největšího zástupce ještěrů na Zemi, který žije pouze na tomto ostrově a turisté jej mohou pozorovat v Národním parku Komodo.
Stolová hora
6. Podzemní řeka Puerto-Princesa
Nachází se ve stejnojmenném Národním parku na Filipínách a vlévá do Jihočínského moře. Řeka je unikátní tím, že se nachází v krasové oblasti a ve své podzemní části nad ni ční unikátní vápencové útvary. V okolí nadzemní části se vyskytují rozmanití zástupci fauny a flóry.
7. Stolová hora
Hora leží u Kapského města v Jihoafrické republice. Horu ročně navštíví mnoho turistů díky své snadné dostupnosti pomocí nově vybudované lanové dráhy. Ti sem jezdí, aby viděli její unikátní plochý vrchol.

4.3/5 - (3 votes)