Teplý vzduch pomáhá

V dnešní době, kdy téměř každý druhý člověk má nadváhu, jsou rozličné cévní problémy v podstatě standardem, což určitě není dobrá zpráva. Ke zlepšení těchto stavů se dá ale udělat mnohé, a tím není myšleno pouze braní prášků, ale rovněž pravidelný pohyb, snížení konzumace tučných a sladkých jídel a možná trochu překvapivě i chození do sauny. Hlavně poslední rada může znít jako nesmysl, ale není to tak. Je prokázáno, že teplé páry mají pozitivní vliv na cévy a obecně na prokrvení organismu. Konec konců, mezi nejzdravější národy v Evropě patří Finové, kteří si dopřávají saunu takřka každý den, takže na tom něco bude.

vědro v sauně

Kvůli tomu, abyste si užili saunu, ale již nemusíte nikam docházet, můžete ji mít i doma. Skutečně, a dokonce kvůli tomu nepotřebujete bydlet v rodinném domku. Sauna by se vám měla bez problémů vlézt do bytu. Samozřejmě záleží, jak velké bydlení máte. Pokud obýváte malou garsonku, asi se vám nepovede najít volných několik metrů čtverečních, ale bydlíte-li v klasickém tří pokojovém bytě, neměl by to být zase takový problém. Stejně tak by neměl být problém s financemi, jelikož ty nejlevnější sauny v současnosti koupíte za pár tisícovek.
panák v sauně

Svépomoci

Pokud chcete mít doma saunu, zapomeňte na klasický typ, který by se vám asi do bytu přeci jen nevyšel. Infra modely jsou daleko skladnější a je tedy možné je vtěsnat i do standardní bytové jednotky. Většina lidí tento druh doplňku dává do ložnice, ale pokud máte například volný dětský pokoj, není co řešit. Jedinou vadou na kráse tak může být nutnost si saunu složit. Ano, obvykle se jedná o prefabrikovanou stavebnici, kterou je potřeba poskládat dohromady. Problém by to však být neměl, jelikož konstruktéři mysleli při i na méně zručné jedince, takže montáž by neměla být žádnou divočinou, zvláště, budete-li se striktně řídit návodem. V případě prvních nezdarů můžete povolat kamaráda, který je přeci jen zručnější.