Vhodné prostředí pro odpočinek a rodinné teplo

Jak si doma vytvořit tu správnou domácí atmosféru na odpočinek a relax v období svátků. Blíží se vánoční svátky a vy jste vyčerpaní a unavení? Máte poklizený celý byt či dům. Udělanou krásnou výzdobu. Napečené cukroví na zobání, aby se mělo z čeho přibírat na váze. Měsíc před svátky se člověk nezastaví a stále má plno práce. Když se konečně zastavíte a svátky začnou je to jen na Vás, jakou si doma uděláte atmosféru. Dáme Vám pár rad jak jí udělat co nejlepší.domácí cukroví.jpg

  • Teplo domova je vždy na prvním místě. Když je doma zima a tělo je celé promrzlé nedá se dostatečně uvolnit. Proto, když doma zapnete topení, aby v místnosti byla přívětivá teplota, určitě nic nezkazíte. Jestli máte doma krb nebo krbová kamna je lepší zatopit přímo v nich. Krb nám vytvoří příjemné teplo a pohled na hořící dřevo je pastvou pro oko. Krb vytváří úplně jiné teplo než běžné topení či radiátor.
  • Krásnou atmosféru tvoří i vůně živého stromu. Strom je krásnou kulisou v domácím prostředí a jeho vůně je okouzlující. Zasazení stromu do stojanu o pár dní dříve není špatné. Dům tak krásně provoní. Na vůni je nejlepší borovička, ale smrček není špatný. Nejprodávanější jsou ovšem jedličky, které jsou krásné na pohled, ale vůně není tak intenzivní.
  • Když doma nemáte krb a bydlíte v panelovém domě, atmosféru určitě dodá několik zapálených svíček. Svíčky koupíte v obchodním domě nebo v domácích potřebách. Dají se sehnat svíčky voňavé i bez vůně. Mají různé tvary a velikosti. Některé je dobré umístit na podstavec, aby se vosk nerozlil po nábytku. Jiné jsou vylité ve skle.
  • Vůně čerstvě upečeného cukroví dodá svátkům tu správnou třešničku na dortu. Cukroví lahodí oku, jestli jste ovšem šikovní a jestli ne, tak aspoň chuti. Talíř domácího cukroví na stole je skvělou dekorací i zobáním k pohádkám.

teplo domova.jpg
Nakonec už jen chybí milující partner, muž nebo mazlíček, který vám dodá pocit bezpečí a klidu. Společně strávené svátky s rodinou je nejkrásnější dárek. Neváhejte a udělejte si doma tu nejútulnější atmosféru na odpočinek krásné chvíle.