Vlastní virtuální vesmír je dnes dostupný pro každého

Určitě jste také měli někdy tendenci prezentovat váš vlastní nápad, názor či výrobek, i mimo jiné kanály než jsou sociální sítě. Přece jenom pokud chci něco prezentovat serióznější cestou a širšímu publiku, nemohu to dělat prostřednictvím statusu na Facebooku. To zkrátka nestačí. Ještě před 10-15 lety byste se museli složitě učit vytváření vlastních stránek a strávili byste na tom neúměrnou porci času. Dnes jsou ovšem možnosti vlastního webu mnohem otevřenější a jednodušší.web design.jpg
Při zakládní webové stránky je potřeba si uvědomit a znát základní pojmy, se kterými se budete setkávat a pracovat. Prvním z nich je určtitě doména a hosting. Zjednodušeně řečeno se u domény jedná o název vašeho webu, který bude vyskakovat ve vyhledávání a bude tvořit samotný identifikátor vaší stránky. Hostingem je rozuměno úložiště, na kterém bude web uložený. Každý web musí mít svou doménu, přes kterou bude vyhledávaný a také hosting (místo), kde bude uložený a ze kterého se bude načítat. Další zásadním je termín je redakční systém, přes který je web vytvořen a ve kterém je naprogramován. Tedy kde jsou skládány veškeré komponenty vašeho webu od rozložení až po design a šablony. Mezi uživatelsky nejpřívětivější dnes patří WordPress a Joomla!, které se základají na programovacím jazyku pro internetové stránky PHP.
Těmito základními pojmy se bude řídit vaše orientace v prostředí webových stránek. Jak jsem již zmiňoval v úvodu článku, je dnes časové vytvoření webových stránek otázka „vypití většího šálku kávy“. Protože ne každý může nebo chce vytvářet sám v redakčním systému, byly vytvořený služby, které s redakčními systémy pracují, ale většinu práce již udělají za vás. Příkladem může být v českých podmínkách např. Webnode, kde si vytvoříte vlastní stránku, web, či e-shop a to zdarma.kod html.jpg Při rošířených funkcích se dostáváte na pronájem služby kolem tří stovek měsíčně. Pokročílejší a využívanější službou je Mioweb, kde je větší zázemí podpory a zároveň samotných komponentů, jejichž používání je intuitivnější a dá se říci, že v podstatě jen přetahujete po obrazovce, píšete a takto jednoduše si tvoříte vlastní stránku. Větší propracovanost ovšem znamená také vyšší výdaje pronájem, proto pronájem u vyšší verze se při měsíční platbě pohybuje kolem 1500 kč. Vyjmenované služby jsou jen střípkem z mnoha příkladů a proto sami vidíte, že se jedná o komfort, který je dnes cenově i technicky dostupný.
 

4.2/5 - (4 votes)