Znáte tekuté tapety

Tekutá tapeta Colortap vlastně není tekutá, když ji zakoupíte, budete mít před sebou sáček či pytel se sypkou směsí, a teprve smícháním s vodou vytvoříte jakousi kašovitou směs. Nepředstavujte si tedy tekutou tapetu jako tekutinu, která se nanáší na omítku např. stříkací pistolí, jako acetonové barvy. K nanášení se využívá technika, podobná např. aplikaci tmele na sádrokarton anebo zednického vápenného štuku.

osvětlená ložnice

Kašovitá konzistence však přináší značné výhody:

Zakryje praskliny a drobné otvory – sundali jste se zdi například plakáty či obrazy, které tam byly umístěny pomocí napínáčků či hřebíčků? Máte na zdi praskliny, vzniklé nanášením a následným vysycháním omítky? Nevadí! Tekutá tapeta si s tím hravě poradí, a to do hloubky až tří milimetrů https://www.prodejoleju.cz/na-sklo/sheron-tekute-sterace-rain-off-500-ml-1/ S tímto byste nemohli počítat u klasických papírových tapet.

interiér ložnice

Zakryje hrbolky a podobné nerovnosti – stejně jako prohlubně, tekutá tapeta zakryje i výstupky, pokud nejsou hrubší, než 3 mm. Týká se to například viditelných přechodů povrchu omítky, když máte v místnosti třeba dodatečně zazděný otvor po dveřích.

Vytvoří celistvý povrch bez spár – pokládka klasických papírových či vinylových tapet v rolích obnáší přesné navázání jednotlivých pruhů na sebe tak, aby pokud možno nebyly vidět spáry, nebo aby byly alespoň co nejméně patrné. Někdy se vám to skutečně může podařit, ale mnohdy také ne, a tehdy je pak dobře vidět, kde jeden pruh končí a kde začíná druhý. Tekuté tapety žádné spáry nevytváří, jde o jednotný povrch od začátku až do konce.

Můžete si pohrát s geometrickými tvary – aplikace tekutých tapet umožňuje poměrně velký rozsah kreativity, co se týče rozmanitých tvarů. Nejste vázáni jen na obdélníkové stěny, můžete si tu doslova hrát a vytvářet křivky, elipsy, obrazce a další vzory podobně, jako malíři či sochaři při tvorbě svých obrazů a plastik.