5 jednoduchých způsobů, jak vypadat upraveně a stylově za každé situace

Listujete módními časopisy či brouzdáte po Instagramu a podivujete se, jak je možné, že všichni zvládají vypadat stylově za každé situace, zatímco Vy každé ráno bezradně koukáte do přeplněné skříně a následně si v časové tísni oblečete to první, co Vám přijde pod ruku? Vypadat upraveně a elegantně ve skutečnosti vyžaduje mnohem méně úsilí, než se Vám možná může zdát.
černé lodičky
1. Investujte do kvalitního kabátu
Nejsvrchnější vrstva oblečení je to, co z nás ostatní uvidí nejdříve. Nic tedy neudělá lepší první dojem než kvalitní, zajímavý a dobře padnoucí kabát. Proto se vyplatí investovat do nadčasového kousku v klasickém střihu, který bude lichotit Vaší postavě a doprovázet Vás na každém kroku sezónu za sezónou. Obáváte se, že nadčasový střih nutně musí znamenat nudný kousek? Vůbec ne! Experimentovat můžete například s barvou či materiálem.
2. Mějte po ruce sluneční brýle
Všímáte si na fotkách v časopisech, že celebrity nedají bez slunečních brýlí ani ránu? Není to žádná náhoda. Sluneční brýle totiž povýší každý outfit o stupínek výše a dokážou stylově zamaskovat všechny stopy únavy po probdělé noci. Proto i Vy mějte pár slunečních brýlí vždy po ruce. Vsadit můžete buď na klasické „pilotky“ nebo zariskovat s originálnějším designem.
oblečení za výlohou
3. Noste správnou velikost
Nosíte plandavé oblečení, pod kterým zanikne Vaše silueta, či naopak příliš upnuté kousky, které se zařezávají na všech nesprávných místech? V tom případě je čas obměnit šatník. Najděte svou správnou velikost a za všech okolností se jí držte. Oblečení, které Vám perfektně sedí, vždy dodá Vašemu outfitu punc elegance a vkusu.
4. Pořiďte si kvalitní základní kousky
Investujte do několika základních kvalitních kousků, které budou tvořit kostru Vašeho šatníku. Ušetříte tak místo ve skříni či v kufru a snadno vyřešíte věčné dilema, co si ráno vzít na sebe. Obyčejné kvalitní černé kalhoty například můžete s pomocí několika triček, halenek, tenisek a lodiček proměnit v nápadité outfity s minimem úsilí.
5. Nepodceňujte doplňky
Poznejte sílu doplňků proměnit jakýkoliv outfit a naučte se ji využívat ve svůj prospěch. Obujte tenisky, oblečte bomber, přes rameno hoďte batůžek a vyrazte do města v pohodlném volnočasovém modelu. Večer stačí obout lodičky, batůžek vyměnit za elegantní kabelku a přidat pár náramků či náhrdelník a můžete směle vyrazit do společnosti.