Co budeme potřebovat k běhu?

Chcete začít sportovat, pak není nic jednoduššího než nakoupit sportovní oblečení, boty a vyrazit. Ovšem dnešní trh se sportovními potřebami je natolik přesycený, že se často mezi jednotlivými značkami, materiály a střihy nedokážeme zorientovat.

běžící žena

V socialismu to bylo o poznání snazší, sportovní oblečení zkrátka nebylo, a pokud ano, často Češi vděční za cokoliv, nehleděli na materiál, střih nebo barvu. Existoval jeden druh sportovních bot, podobně jednoduché jsme to měli s výběrem oblečení a další vymoženosti, které nám běh nyní zjednodušují, vůbec nebyly.

  • Běžecké boty

Pokud bychom měli jmenovat jen jednu věc, bez které se při běhání neobejdete, jsou to právě běžecké boty. Ty dokáží ochránit chodidlo před nárazem, často jsou vyrobeny z odlehčeného materiálu a vytváří dokonalou podporu pro klenbu nohy. Běžecké boty jsou zkrátka základ, bez všeho dalšího se pro začátek obejdete.

běžecké boty

V případě, kdy s běháním začínáte, se vám jistě budou hodit rady od zkušených běžců, kterých je internet doslova přehlcen. Lepší je při nákupu pořídit rovnou dvoje, uvidíte, že brzo zjistíte proč. Vždy volte o číslo větší velikost než u bot na běžné nošení. Pokud se rozhodnete běhat i v zimě, budou se vám hodit speciální boty se speciální membránovou vrstvou, která nabízí ochranu proti zimním klimatickým podmínkám.

  • Sportovní a funkční oblečení

Pokud chcete, aby i při běhání bylo vaše tělo v co možná největším komfortu, hodit se vám bude i sportovní oblečení. O tom by se dalo debatovat celé hodiny. Začneme tedy hezky odspoda, spodní vrstva by měla být tvořena z kvalitního materiálu, který je funkční. Až na funkční vrstvu přijde sportovní oblečení. Kalhoty a triko craft jsou skvělou volbou a pak už záleží na počasí, kdy můžeme přidat mikinu, bundu proti dešti a větru, čelenku nebo případně čepici a rukavice.