Kde se dá ještě ušetřit?

Přijde vám, že si nic nekupujete, ale přesto věčně nemáte peníze? Šetříte, kde můžete, ale stejně se vám nepodaří nic si ušetřit. Spoustu lidí utrácí peníze a ani si toho nevšimne. Kde se teda dá ještě ušetřit?
človíček v penězích
Kafe, jídlo a svačinky
Když máte na něco chuť, tak prostě máte chuť a tu sladkou tyčinku si koupíte, když stojí jenom pár korun. No a na oběd jít přece musíte. A tady kafíčko. Jsou to sice malé výdaje ale i stovka denně je 3000 měsíčně.
Ano jíst musíte, ale jídlo si můžete připravit doma za menší výdaje než za odpolední menu v hospodě. Sladkou tyčinku nebo slaný štrůdl stačí omezit na tři dny v týdnu.
Kofeinový deficit je vážná věc, vím, o čem mluvím! Ale kafe je možné připravit si doma a přinést ho v termohrnku, nebo v práci či škole.
Mě se osvědčilo dát si na každý den denní limit, který nemůžu překročit. Chci-li třeba jít jeden den na kávu s kamarádkou (exppresso 35,-) a na den mám stanovený limit 20 Kč sečtu výdaje na dva dny a jeden den se uskromním. Koruna se dá ke koruně, a nakonec možná našetříte i na dovolenou
Další zlaté pravidlo je nechodit nakupovat hladový. S kručícím žaludkem se i rohlík zdá jako výborná pochoutka.
rozpočet domácnosti
Slevy a impulzivní nakupování
Znáte to. Jdete se jenom tak projít v obchodním centrum a najednou uvidíte triko jen za 120,- Sice takových triček máte doma už několik, ale za tuhle cenu je to skoro zadarmo, ne?
Nebo se vám líbí kalhoty, které jsou ale značkové a stojí dvakrát více než ty druhé, které sice nejsou tak hezké a taky vám úplně nejsou, ale jsou přece levnější! Nakonec kalhoty ale nenosíte, protože vám prostě nesednou.
U kupování oblečení je nejlepší dát si odstup. Mnoho lidí (hlavně žen) má tendenci k impulzivnímu nakupování. Zkuste si vzít den na rozmyšlenou a přemýšlet o tom, jestli je to opravdu tak super a jestli to unosíte a neskončí to na dně skříně. Někdy se vyplatí zainvestovat do dražšího kousku, který ale budete tahat pořád.