Paříž – město mnoha tváří

Proč město mnoha tváří? Protože zde najdete památky pocházející z 12. století, až po stavby typické pro 21. století, čtvrti chudých, až po honosné sídla. Takže na sebe můžete nechat dýchnout atmosféru života různých společenských vrstev z různých období.
noční Paříž
Začněme například známou katedrálou Notre Dame, která pochází právě z 12. století, kdy počala její stavba. Uchvátí vás svou ohromnou velikostí a dojme vás slavným příběhem Quasimoda a Esmeraldy, který se k nim pojí.
Latinská čtvrťje historická tradiční čtvrť studentů. Nachází se zde tedy mnoho starobylých škola a institucí a velké množství mezinárodních restaurací. Na každém kroku najdete také velké množství stánků s různými upomínkovými předměty.
Versailles se sice nenachází přímo v Paříži, ale určitě stojí za návštěvu. Jedná se o jeden z nejkrásnějších zámků na světě, který pochází ze 17. století. Zámek nechal vybudovat Ludvík XIV. V tomto sídle na nás opět dýchá historie, tentokrát ale ukazuje bohatství, přepych, a svou obrovskou rozlohu.
pařížské restaurace
Montmartrea jeho bazilika Sacré-Coeur je taktéž úchvatná. Tato čtvrť je nazývána čtvrtí umělců. Je to z toho důvodu, že se zde na přelomu 19. – 20. století scházeli lidé, kteří neměli v podstatě nic, než svůj talent. I dnes sedí na každém kroku umělec, který vás za peníze namaluje. Když procházíte Montmartrem, máte pocit, že jste se opravdu vrátili v čase a doslova vás to uchvátí. Malé krámky nabízející různé druhy bonbonů, obrázků, voňavých pytlíčků a jiných dekorací. Naprosto dokonalé. Nedaleko Montmartru se nachází také slavný kabaret Moulin Rouge se svými tanečnicemi. Zde si ale dejte pozor, jedná se o čtvrť plnou taškám, zlodějů a údajně i prostitutek, najdete zde také spoustu obchůdků se sexuálními pomůckami.
La Defensevás okamžitě přesune do budoucnosti. Jedná se o čtvrť, kde se nacházejí mrakodrapy dosahující výšky přes 180 metrů. Uchvátí vás další tvář Paříže – ta moderní. Najdete zde spoustu obchodních center, ale dominantou je zaručeně novodobý Vítězný oblouk.
krása Francie
To nejlepší nakonec – monumentální Eiffelova věž je zajisté hlavním důvodem návštěvy Paříže. Jedná se o ocelovou věž měřící i s anténou 324 metrů. Pohled z ní vás okouzlí a uchvátí a zajisté si jej budete pamatovat do konce života.
Paříž je okouzlující město a jedna návštěva vám pravděpodobně nebude stačit. Ale určitě si najděte chvilku čas, nehoňte se jen za památkami, ale pozorujte. Projděte se podél Seiny, sedněte si na lavičku v parku, navštivte kavárnu, která se s největší pravděpodobností bude nacházet uprostřed ulice, což je zde velice typické, a prostě se kochejte. Chovejte se chvilku jako Francouz. Uvidíte, že to bude nejen romantický, ale také nezapomenutelný zážitek při poznávání Paříže.